РБ Лайпциг пропусна голямата възможност да върне интригата в Бундеслигата. След ремито на Байерн срещу Майнц, новакът в елита можеше да намали пасива си на върха на 6 точки, но на свой ред завърши 1:1 като гост на Шалке.

Мачът започна отлично за гостите. Бернардо центрира отлично към Тимо Вернер и голмайсторът на Лайпциг засече по перфектен начин с глава за 1:0. Малко по-късно нов негов гол не бе зачетен заради засада.

Домакините пък изравниха в първата минута на втората част, когато Клаас-Ян Хунтелаар реализира с глава след центриране на Даниел Калиджури.

До края на мача единственото по-сериозно положение бе отличен изстрел от пряк свободен удар на Марсел Забитцер, който обаче мина малко над напречната греда.

Така в класирането Лайпциг остава втори с 62 точки като разликата спрямо лидера Байерн остава 8 точки. Шалке е на 11-а позиция с 38.