Отборът на РБ Лайпциг продължи победната серия в Бундеслигата, след като в мача от 30-ия кръг на се наложи с 2:1 като гост на Борусия Мьонхенгладбах. Така "биковете" записаха пета поредна победа във всички турнири.

И двата гола за успеха реализира Марсел Хастенберг, като първият бе от дузпа. Аласан Плеа обеляза за домакините.

В класирането РБ Лайпциг е трети с 61 точки, а Мьонхенгладбах е пети с 51.

Двубоят започна двуостро с положения и пред двете врати. В 17-ата минута Хастенберг нахлу отляво в наказателното поле, а играч на домакините понечи да го блокира. Получи се съприкосновение помежду им, а халфът на гостите падна на терена. Съдията посочи бялата точка, а с изпълнението се нае именно Хастенберг, който не сбърка за 1:0.

След почивката, в 53-ата минута Хастенберг удвои след чудесна асистенция на Форсберг – 2:0.

В 61-ата минута Плеа намали и върна интригата, след като овладя силно подаване от Нойхаус и реализира за 1:2.

До края на мача положения се разкриха пред домакинските футболисти Патрик Херман и Хофман, но без успех.

Юсуф Поулсен излезе на стрелкова позиция за гостите и можеше да покачи още резултата в 89-ата минута, но ударът му бе неточен.

В следващия кръг Мьонхенгладбах гостува на Щутгарт, докато Майпциг приема Фрайбург.