РБ Лайпциг записа важна победа с 3:1 като гост на Щутгарт в мач от 22-ия кръг на Бундеслигата.

Успехът не дойде лесно за гостите. Юсуф Поулсен даде ранен аванс на Лайпциг, но Стивън Цубер от дузпа в 16-ата минута изравни. Марсел Забитцел отново изведе „биковете” напред в 68-ата минута, а малко след това Юсуф Поулсен узакони успеха с втория си гол в двубоя.

С трите точки Лайпциг продължава да се движи уверено към желаната дестинация, която се нарича Шампионска лига. Тимът е на четвъртото място, което е последното, даващо право на участие в групите на турнира на богатите. Лайпциг има 41 точки, с които е на 6 пред петия и съответно най-пряк съперник Волфсбург.

„Вълците” също записаха победа с 3:0 над Майнц с попадения на Арнолд, Вегхорст и Кнохе.

Хофенхайм също записа класически успех с 3:0 над закъсалия Хановер, който остава на предпоследното място в класирането. Продължават и мъките на Шалке, който стигна единствено до 0:0 като домакин на Фрайбург.