В мач от 23-ия кръг на Бундеслигата тимът на РБ Лайпциг завърши 2:2 като гост на Аугсбург и изостана от лидера Байерн с 4 точки и мач повече.

Домакините от Аугсбург откриха резултата чрез Стафилидис в 19-ата минута на срещата, футболистът на домакините съумя да се разпише с отличен удар от дистанция.

Гостите от Лайпциг съумяха да обърнат развоя на срещата с две попадения. Първо още в 25-ата минута Тимо Вернер намери пролука в отбраната на домакините и се възползва от пас на Наби Кейта, а в 52-ата минута Компер изведе тима напред.

Домакините не бяха казали последната си дума и в 60-ата минута Хинтерегер възстанови равенството, което се запази и до последния съдийски сигнал.

Така Лайпциг е на второто място в класирането с актив от 49 точки и изоставане от Байерн с 4 точки, а Аугсбург е на 12-ото място с 28.