Шалке 04 и Ал Сад изиграха контролен мач, в който главното действащо лице бе едно – Раул Гонсалес.

Легендарният испанец изигра два сезона за „кралскосините“ от Гелзенкирхен и в края на кариерата му от клуба решиха да организират специален прощален мач под надслов „Благодарим ти, Раул“, в който Шалке се изправи срещу последния тим на Раул Ал Сад.

Двубоят завърши 9:0 за Шалке, който имаше огромно превъзходство над своя съперник. Фарфан и Салай вкараха по два гола през първото полувреме, в което Раул игра за Ал Сад.

През второто голаджията облече отново екипа на Шалке и за кеф на публиката в Гелзенкирхен вкара два гола. Първи Хунтелаар на два пъти и Горецка направиха резултата 7:0, преди в 65-а минута Раул да вкара за 8:0, след което 5 минути по-късно оформи крайното 9:0 от дузпа.

В 86-а минута целият стадион стана на крака, за да изпрати с аплодисменти своя любимец, който напусна терена.

Раул ще има още един бенефис – на 22 август, когато Ал Сад и Реал Мадрид ще играят за трофея „Сантяго Бернабеу“ в Мадрид.