Шалке победи с 3:0 Санкт Паули в първия мач от 11-ия кръг в немската Първа Буднеслига. Два гола за домакините на „Велтинс Арена” вкара легендата Раул.

Бившият ас на Реал Мадрид бе разкритикуван в Германия за слаба форма в предишните мачове, като преди двубоя в Гелзенкирхен в петък вечер дори медиите предричаха, че нападателят ще остане резерва.

Раул обаче започна като титуляр и отвърна своите на своите критици като отбеляза първото и последното попадение във вратата на Санкт Паули, съответно в 14-та и 81-та минута. Второто попадение за „миньорите” бе дело на Клаас Ян Хунтелаар в 54-та минута.

След успеха, Шалке се измъкна от зоната на изпадащите и зае 15-то място с актив от 9 точки. Санкт Паули пък е на 13-та позиция с 13 точки.

Новините от света на футбола четете със съдействието на bwin.