Отборът на Фрайбург успя да спечели изненадващо трите точки при гостуването си на Шалке 04 в среща от четвъртия кръг на Бундеслигата.

Единственото попадение в срещата, което се оказа и победно за гостите, реализира Доо-Ри Ча в 40-та минута.

Българският национал Димитър Рангелов не се появи в игра за Борусия Дортмунд при равенството 1:1 като гост на Арминия Билефелд.

Египетският нападател на гостите Мохамед Зидан откри в 62-та минута, но Аманатидис оформи крайното 1:1.

Байер Леверкузен срази у дома с 2:1 Бохум. Фридрих си вкара автогол и Бохум поведе с 0:1 в 32-та минута, но с голове на същия Фридрих и Щефан Кислинг, "аспирините" спечелиха трите точки.

Едуардо вкара в 40-та минута и донесе победата с 1:0 на Хофенхайм като гост на Хановер, а Щутгарт и Нюрнберг направиха 0:0.