Невероятната приказва, която изживява скромният отбор от градчето Хофенхайм с 3000 жители, продължава. В дербито на 9-тия кръг между първия и втория във временното класиране тимът, който дойде от Втора Бундеслига, буквално унижи фаворита Хамбургер, след като го победи с класическото 3:0.

По този начин Хофенхайм излезе начело в Бундеслигата след 9 кръга с 19 точки, следван именно от Байер Леверкузен с 18 и Хамбургер със 17.

Чинеду Обази откри резултата на „Карл-Бенц Шадион” пред 26300 зрители още в 7-мата минута, а Ведад Ибишевич в 13-тата удвои на 2:0.

Отново Чинеду Обази в 36-тата минута вкара за 3:0 и по този начин оформи крайния резултат.

Борусия Дортмунд и Херта Берлин завършиха 1:1 в мача помежду си. Цицеро откри за гостите от дузпа в 31-вата минута, но Себасиан Кел в 72-рата възстанови статуквото.

За гостите Валери Домовчийски влезе в игра в 78-мата минута на мястото на Марко Пантелич, но за малкото си време в игра не можа да направи нищо съществено.

В третия двубой от неделната програма Щутгарт победи Карлсруе с 2:0 след два гола на Марио Гомес в края на мача.