Българският национал Станислав Ангелов игра много силно и донесе победата на Енерги Котбус с 2:1 при гостуването на Мюнхен 1860 в мач от 29-я кръг на Втора Бундеслига.

Бившият футболист на Левски игра 90 минути за своя отбор, който успя да се изкачи в топ 10.

Гостите поведоха още в 9-та минута, когато Петерсен се разписа за 0:1, но Рьослер успя да изравни в 35-та минута.

Само четири минути по-късно в 39-та Гхвинианидзе сбърка фатално и топката попадна в Станислав Ангелов, който разстреля Кирали.

Енерги се намира на десето място във временното класиране с актив от 37 точки.

Асен Караславов направи силен мач при равенството на неговия Гройтер Фюрт с Аусбург, като двата отбора завършиха 1:1.

Бившият футболист на Славия Караславов игра 90 минути за своя отбор и се представи отлично.

Гройтер Фюрт е на осмо място с актив от 40 точки.