Енерги Котбус на Станислав Ангелов и Димитър Рангелов се спаси от изпадане с победата от 33-я кръг в Германия над Хамбургер с 2:0. Благой Георгиев и Дуисбург обаче не успяха да се спасят и след загубата с 2:3 от Байерн Мюнхен и изпаднаха от елита кръг преди края на сезона.

За успеха на Енерги 90 минути изигра Рангелов. Митко направи асистенцията за първото попадение за своя отбор, а в 82-та минута получи и жълт картон. Пелето пък не взе участие заради натрупани жълти картони – 10.

Победата за Енерги донесоха Ривич и Соренсен с по едно попадение в първата и втората част – съответно в 29-та и 84-та минута.

След днешните три точки Енерги събра 36 и остана недостижим от Нюрнберг и Дуисбург кръг преди края на кампанията.

Благой Георгиев игра 90 минути при загубата от вече осигурилия си шампионската титла Байерн Мюнхен.

Арминия Билефелд изпусна победата над Борусия Дортмунд, с която щеше да си осигури оставане в Първа Бундеслига и направи 2:2 като така ще трябва да трепери до последно.

На този етап е ясен вторият от изпадащите – Ханза, който загуби от с 1:2 от Байер Леверкузен.

С минимален шанс за спасяване е Нюрнберг, въпреки че допусна загуба с 0:1 от Херта Берлин. За гостите в игра влезе Валери Домовчийски в 76-та минута.