Отборът на Падерборн се изкачи до седмото място във временното подреждане на Първа Бъндеслига след нова победа. Новакът в германския елит записа категоричен успех като домакин на Херта Берлин, побеждавайки с 3:1.

Поредната победа за домакините ги изкачи само на точка от шестото място, което дава право на участие в европейските клубни турнири.

Марвин Бакалорц вкара първия гол в мача, давайки преднина на домакините в 28-ата минута. Четири преди края на първата част гостите от Берлин успяха да се върнат в мача чрез Саломон Калу, който изравни.

През втората част обаче, футболистите на Падерборн не оставиха съмнения кой е по-добрият тим. Елиас Качунга даде нова преднина на домакините в 53-ата минута, а Албан Меха сложи точка на спора с трети гол.

В друга среща от днес Кьолн отстъпи на Фрайбург като домакин с 0:1. Това бе първа победа за Фрайбург от началото на сезона в Бундеслигата, която ги изкачи на 16-то място във временното подреждане.