Отборът на Падерборн сложи край на негативната си поредица от три мача без победа в Бундеслигата и надигра с 3:1 гостуващия Айнтрахт Франкфурт в последен мач от 8-ия кръг на Бундеслигата.

След доста скучното първо полувреме двата отбора излязоха преобразени и изнесоха никак нелошо шоу, което започна с попадение за гостите от Айнтрахт.

То падна в 57-ата минута след хубав рейд на Такаши Инуи отляво. Японецът си освободи място за центриране, но изненада защитата на домакините с нисък пас към Александър Майер. Последният пък много атрактивно засече директно с десния крак, а кълбото срещна лявата греда и влезе в мрежата.

Седем минути по-късно наставникът на Падерборн Андре Брайтенрайтер направи двете смени, които промениха целия ход на мача. Той пусна в игра Марвин Дукш и Стефан Кучке, като първият почти веднага му се отблагодари с гол. В 66-ата минута тоя направи двойно с Кучке отляво и едва влязъл в наказателното поле шутира безпощадно в близкия горен ъгъл зад слисания Феликс Вийдвалд. Това беше и първи гол за Дукш на ниво Бундеслига.

В 79-ата минута Уве Хюнемайер направи обрата пълен. Марио Вранчич владееше пред наказателното поле и в точния момент пусна остър пас към точката на дузпата. Там 28-годишният германец избяга от пазача си и стреля по тревата покрай реагиралия не достатъчно добре Вийдвалд.

Пет минути преди края Кучке оформи крайния резултат. Сюлейман Коч тръгна към дъгата и пусна извеждащ пас към резервата, който финтира вратаря и плъзна топката в опразнената мрежа.

Така Падерборн се изкачи до 7-ото място с 12 точки, като измести от там днешния си съперник, който има същия актив.