Откритието на Станимир Стоилов Ромуло Кардосо може да има нов отбор от лятото. Нападателят на РБ Лайпциг е следен изкъсо от Астън Вила. Клубът от Висшата лига иска да привлече нов лидер в своята атака след края на сезона и се е насочил към 24-годишния бразилец, твърди журналистът Себастиен Видал.
Хамбургер - РБ Лайпци 1:2 /репортаж/
Ромуло премина от Гьозтепе в редиците на "биковете" през миналото лято. Той бързо се превърна в един от основните футболисти на германския клуб, като вече има 7 гола и 4 асистенции в 23 мача във всички турнири.
Aston Villa are exploring an attacking lead for this summer. The club is closely monitoring Romulo Cardoso, the 24-year-old Brazilian striker who has had a convincing season in the Bundesliga. @SebEcrivainFoot#AVFC
— AVFC - The Religion (@AVFCTheReligion) March 9, 2026
Лайпциг плати 20 млн. евро за правата на Ромуло, а още пет са предвидени под формата на бонуси, които са лесно постижими. В момента цената на бразилския нападател е поне два пъти по-висока.
Ромуло беше привлечен в Гьозтепе от Атлетико Паранаензе, където беше трети и четвърти избор. Таранът значително повиши нивото си под ръководството на Станимир Стоилов. За турския клуб той вкара 22 гола и направи 13 асистенции в 46 мача.