Отборът на Вердер постигна много важна победа над Шалке в мач от 18-ия кръг на Висшата лига. Тимът от Бремен се наложи с 3:1, като успя да направи пълен обрат, след като „миньорите“ поведоха в резултата.

Жоел Матип откри за Шалке още в 4-ата минута, а три минути преди почивката гостите успяха да изравнят. В голмайстор за Вердер се превърна Клеменс Фриц.

След почивката футболистите на Бремен показаха по-добра игра и логично стигнаха до нови два гола, които узакониха успеха им. Другите два гола бяха дело на Клаудио Писаро в 54-ата минута и Антони Юа в продължението на срещата.

След тази победа тимът на Вердер остана в зоната на изпадащите, но се изравни по точки с тима на Щутгарт. И двата тима имат актив от 18 точки и еднаква голова разлика от -13 гола.

Шалке пък остава на шестата позиция във временното класиране.