Последният във временното подреждане на Бундеслигата Щутгарт записа първи три точки в първенството, разбивайки гостуващия Борусия Мьонхенгладбах със 7:0.

Хеттрик за домакините записа Павел Погребняк. Именно руснакът започна головата фиеста във втората минута, когато бе открит резултатът. Недермайер покачи на 2:0 двадесет минути по-късно.

Втората част започна с нови две попадения на Погребняк, а до края на срещата точни бяха още Кузманович, Делпиере и Чиприан Марика.

Българският национал Илиан Мицански не взе участие при равенството 2:2 на своя Кайзерлсаутерн срещу лидера Хофенхайм. Мицански бе записан като резерва, но наставникът на домакините не извърши нито една промяна в състава си.

Байерн Мюнхен пък не успя да надделее като домакин на Кьолн, завършвайки при нулево равенство на „Алианц арена”.

В останалите два мача от днес се получиха следните резултати:

Вердер – Майнц 0:2

Волфсбург – Хановер 2:0

След днешните резултати тимът на Хофенхайм сдаде първата позиция, а там се изкачи отборът на Майнц 05. Със спечелената точка днес, тимът на Мицански Кайзерслаутерн вече е четвърти след Фрайбург. В дънато на подреждането са отборите на Волфсбург, Нюрнберг и Шалке 04.