Ръководството на Херта Берлин уволни треньора Бруно Лабадия и мениджъра Михаел Преетц. Решението е продиктувано заради загубата вчера, когато тимът от „Олимпиащадион“ допусна второ поредно домакинско поражение с три гола разлика в рамките на няколко дни - в случая 1:4 срещу Вердер Бремен.

Берлинчани са 14-ти - само на две точки от мястото за плейоф за изпадане, след като постигнаха само една победа в последните си осем мача в първенството.

Лабадия напуска след девет месеца начело на тима. Той помогна да бъде избегнато изпадането през миналия сезон, но след това не успя да надгради.

Преетц пък е в клуба от четвърт век и е мениджър от близо 11 години, но плати цената за постоянния неуспех да задържи отбора в горната част на таблицата. Феновете протестираха многократно срещу неговото управление, като вчера го сториха преди началото на двубоя пред стадиона.

Засега няма информация кой ще наследи Лабадия. Задачите на Преетц пък ще се поемат от друг от спортния директор Арне Фридрих.