Бившият футболист на Литекс Миливое Новакович вкара гол на „Алианц Арена” при гостуването на неговия Кьлон срещу Мюнхен 1860, завършилo 1:1.

Стадионът, който е един от най-модерните в света, се използва от двата градски съперника – 1860 и Байерн.

Новакович не бе в титулярния състав на „козлите”, но влезе на почивката на мястото на Шерц. Треньорът на Кьолн Кристоф Даум изтърпяваше наказание и изгледа двубоя от трибуните.

С влизането си Новакович моментално раздвижи играта на тима в нападение. В 67-тата минута националът на Словения се възползва от грешка в отбраната на Антонио ди Салво и с акробатичен удар от въздуха от около 4 метра не даде шанс на вратаря на домакините Филип Чаунер.

По този начин продължава отличното представяне на Новакович от началото на сезона. От 5 двубоя той има 4 отбелязани гола във втора Бундеслига.

След попадението „числата” се втурнаха в атаки и усилията им бяха възнаградени в 78-мата минута, когато американският защитник Грег Берхалтер отбеляза отсъдената дузпа за нарушение на Мохамад.