Бившият нападател на Литекс Миливое Новакович отбеляза първия гол за Кьолн при победата с 4:3 над Карл Цайс Йена в мач от третия кръг във Втора Бундеслига.

Словенският национал се разписа в 20-тата минута за 1:1. Това бе втори гол от началото на сезона за Новакович, който бе заменен от Матиас Шерц в 59-тата минута.

Кьолн губеше с 1:3 на почивката след попадения на Торгеле, Мюлер и Омодиагбе за гостите. Въпреки това те успяха да стигнат до победата след два гола на Адел Чихи и автогол на вратаря на Йена Каспер Йенсен през втората част.

В другите мачове от днес Майнц смаза Борусия Мьонхенгладбах с 4:1 в дербито на кръга, а Оснабрюк и Падерборн завършиха 0:0.

Начело в класирането с по 6 точки са Майнц, Мюнхен 1860, Кьолн и Кикерс Офенбах.