Бившият футболист на Литекс Миливое Новакович игра цял мач и се отчете с асистенция при равенството 2:2 на Кьолн при гостуването на лидера във Втора Бундеслига Борусия Мьонхенгладбах.

Домакините от Борусия поведоха в 57-ата минута с гол на бившия германски национал Оливер Ньовил, но само за пет минути козлите, водени от Кристоф Даум, успяха да обърнат резултата в тяхна полза.

Първи за Кьолн се разписа ливанецът Юсеф Мохамад, а след пас на Новакович и Патрик Хелмес вкара топката във вратата на колумбиеца Фарид Мондрагон. Филип Даемс обаче изравни за „черно-белите” в 65-ата минута и оформи крайното 2:2.

Борусия Мьонхенгладбах продължава да води в класирането с 21 точки. Кьолн е на седмо място на шест точки от първенеца.