Като домакин Кьолн победи с 4:2 борещият се за място в Шампионската лига тима на Майнц в среща от поредния кръг на Бундеслигата.

Герои за козлите в този мач бяха германският национал Лукаш Подолски и бившият таран на Литекс Миливое Новакович, които вкараха по два гола за победителите.

Подолски се разписа за първи път още в третата минута, а Сами Алагуи изравни за Майнц в 31-ата. Две минути преди почивката точен бе и Новакович направи резултата 2:1.

В 55-ата минута Полди се разписа отново, а в 60-ата и словенският национал заби второто си попадение в двубоя, преди в 89-ата резервата Петър Шлишкович да върне един гол и да оформи крайното 4:2 за домакините.

След втория си пореден успех Кьолн изплува от зоната на изпадащите и вече е 13-и с 25 точки, колкото има и 12-ият Санкт Паули.

Майнц е на четвърта позиция в немското първенство с 37 точки, на цели 15 от водача Борусия Дортмунд и на две зад третия Байерн Мюнхен, който в предния кръг също падна от Кьолн.