Кризата в Байерн Мюнхен набира скорост. Баварците не успяха да победят в трети пореден мач в рамките на последните десет дни и завършиха наравно 0:0 в домакинския си мач с Бохум. Немският гранд страда от доста проблеми, като последният скандал в лагера на тима избухна през уикенда между наставника Феликс Магат и ръководството.

Двубоят на „Алианц Арина” срещу Бохум бе наблюдаван от 60000 зрители. След безлично първо полувреме, Магат се опита да промени развоя на събитията, като пусна в игра Лукаш Подолски. Въпреки това „баварците” продължиха да срещат проблеми пред вратата на Ярослав Дробни. Дори смяната на защитника Отл с нападателя Роке Санта Круз не успя да доведе до гол в мрежата на Бохум.

Байерн Мюнхен се смъкна на четвърто място в класирането с 34 точки, а Бохум е 15-ти с 19 точки.