Нюрнберг и Хановер завършиха наравно 2:2 в мач от 22-рия кръг на Бундеслигата. Двата отбора предложиха атрактивен сблъсък, в който Нюрнберг успя да се добере до точката, след като на два пъти изравняваше резултата, вторият път в добавеното време на мача.

Гостите откриха резултата в 41-а минута, когато точен бе Шаболт Хусти. Малко след подновяването на играта обаче Нюрнберг изравни чрез Тим Клозе, който с глава засече центриране на Хироши Киотаке.

Хановер отново излезе напред в резултата в 68-а минута, когато Дидие Я Конан се възползва от пас на Мохамед Абделауе и вкара за 2:1.

До края домакините се втурнаха в атака и усилията им бяха възнаградени в добавеното време, когато след асистенция на Тимъти Чандлър, Себастиан Полтер реализира за крайното 2:2.

В класирането Хановер е на осмо място с 30 точки, а Нюрнберг е на 13-а позиция с 26.