Нюрнберг взе важна глътка въздух в борбата си за оцеляване, като победи с 2:1 Борусия Мьонхенгладбах в мач от 20-ия кръг на Бундеслигата. Така домакините успяха да се отдалечат на 8 точки от зоната на изпадащите.

Мачът потръгна чудесно за тях, като още в 4-ата минута реферът им позволи да изпълнят дузпа заради фаул в наказателното поле на „зебрите“. Тими Симонс бе точен от бялата точка за 1:0.

След половин час игра преднината на Нюрнберг набъбна, когато голмайсторът им Томаш Пекхарт прониза Марк-Андре тер Щеген след хубав пас на Хироши Кийотаке.

След почивката Патрик Херман намали в 58-ата, но това бе всичко, до което се добраха гостите от Борусия.

Така Нюрнберг събра 24 точки и излезе на 14-о място, докато Мьонхенгладбах изпусна чудесен шанс да изпревари Майнц и Шалке. И трите отбора са с по 29 точки.