Отборът на Нюрнберг победи с 2:1 Майнц в мач от 28-я кръг на Бундеслигата.

И трите попадения паднаха в рамките на 15 минути през второто полувреме, а още през първото полувреме гостите от Майнц получиха правото да изпълнят дузпа, която обаче пропуснаха.

В 27-ата минута след един корнер се получи разбъркване в наказателното поле на Нюрнберг, а главният съдия видя нарушение посочи бялата точка. Зад топката застана Адам Салай, който обаче пропиля шанса.

Така резултатът бе открит в 54-ата минута, когато Пер Нилсон се възползва от една ситуация и вкара за 1:0. Едва след 6 минути, в 60-ата, Николай Мюлер възстанови равенството – 1:1.

Крайното 2:1 бе оформено в 69-ата минута, когато японецът Хироши Кийотаке комбинира добре с Пер Нилсон, който отново бе безпогрешен.

Така след този мач Нюрнберг се изкачи на 9-а позиция с 38 точки, докато Майнц е 8-ми с 39 пункта.