Нюрнберг записа четвърта поредна победа, след като надделя с класическото 3:0 като домакин срещу Айнтрахт Франкфурт в мач от 23-я кръг на Първа Бундеслига.

Първото полувреме бе доста равностойно и скучно от създадени положения пред двамата вратари.

Все пак през второто полувреме двата отбора са разиграха и гостите от Айнтрахт стигнаха първи до гол чрез Гекас, но той бе в положение на засада и попадението не бе зачетено.

В 67-та минута с далечен удар Шийбер препарира Ока Николов, който също носи вина за гола, тъй като не се намеси убедително.

Гостите се втурнаха в атаки в опит да изравнят резултата, но в 87-та минута след грешка в отбраната на Айнтрахт топката попадна в Мак, който технично прехвърли Николов за 2:0.

В последните секунди на мача Минтал подаде към Коен, който с далечен удар прати топката в долния ляв ъгъл на Николов за крайното 3:0.

С тази победа Нюрнберг се изкачи до шесто място във временното класиране на Първа Бундеслига с актив от 35 точки.