Отборът на Нюрнберг запази мястото си в Бундеслигата, след като спечели и двата мача от плейофа с отбора на Аугсбург.

След като преди четири дни франките биха с 1:0 на собствен терен, сега те се наложиха с 2:0 като гости. Илкай Гюндоган откри резултата за гостите в 34-ата минута, но 11 минути след началото на втората част Ибрахима Траоре от домакините беше изгонен заради опасна игра. В 62-ата минута от дузпа Ерик Максим Чупо-Мотинг покачи на 2:0 и сложи точка на спора.

Аугсбург гледаше към своето първо участие в Бундеслигата, но то ще бъде отложено най-малко с един сезон. Кайзерслаутерн и Санкт Паули завършиха на първите две места във Втора Лига и си гарантираха участие при най-добрите догодина, а съставът на Нюрнберг - воден от треньора Дитер Хекинг, запазва мястото си. Промоцията на Санкт Паули пък съвпадна със 100-годишнината от създаването на клуба.