Борусия Мьонхенгладбах продължава с блестящото си представяне в Бундеслигата. В мач от 16-ия кръг на германския шампионат Борусия записа победа с 2:0 закъсалия тим на Нюрнберг, който заема място в зоната на изпадащите.

Домакините се наложиха с голове на Торган Азар и Аласане Плеа, като и двете попадения дойдоха през втората част.

През първото полувреме Борусия имаше отлични шансове да откри резултата, но късметът покри гостите. Футболистите от Нюрнберг предпочитаха да действат предимно на контраатака, което обаче не им донесе желания успех.

В продължението на първата част Азар пропусна дузпа, но веднага след подновяването на играта се реваншира по възможно най-добрия начин, отбелязвайки гол в 47-ата минута. Той засече на празна врата подаване отдясно.

Вторият гол бе дело на Аласане Плеа след нова атака отдясно.

За гостите 73 минути игра бившият футболист на българския шампион Лудогорец Върджил Мисиджан.

Преди изиграването на останалите мачове от кръга Борусия М заема второто място във временното класиране, докато Нюрнберг е предпоследен.