Нюрнберг успя да победи Вердер с 1:0 в Бремен в мач от 23-тия кръг на Бундеслигата. Единственият гол в двубоя реализира Александер Есвайн в 65-а минута.

След 45 минути нулевото равенство се запази и то справедливо. Вердер владееше повече топката, но пък по-добрите шансове за гол се откриха пред гостите, които обаче не ги реализираха.

След почивката домакините заиграха настървено в опит да стигнат до гол. На няколко пъти обаче футболистите на Вердер направиха непростими пропуски, за които след това бяха наказани. Шефер изби топката след удар на Юнузович, а най-съобразителен бе Писаро, който стигна до кълбото и от малък ъгъл стреля в лявата греда.

В 62-а минута пък Писаро намери по перфектен начин Марко Марин, който бе оставен абсолютно сам в наказателното поле. Бившият немски национал получи топката на левия крак, но предпочете да си я нагласи на по-силния десен, след което от няколко метра стреля над напречната греда.

Само 3 минути по-късно при една от редките си атаки през второто полувреме Нюрнберг стигна до победния гол. Чандлър изведе добре отдясно Балич, който от своя страна намери отлично останалия сам Есвайн и младокът стреля в десния ъгъл покрай Вийзе, за да вкара за 1:0.

В класирането Вердер се смъкна на шесто място с 36 точки, а Нюрнберг е на 10-а позиция с 28.