Отборите на Нюрнберг и Херта не успяха да излъчат победител в двубоя помежду си от втория кръг на Първа Бундеслига. Мачът на стадион „Грундиг“ приключи при резултат 2:2.

Двата тима предложиха интересен сблъсък за зрителите, преминал през няколко обрата. Домакините поведоха в резултата пет минути преди края на първата част, когато Йосип Дримич бе точен.

През второто полувреме обаче, гостите от Херта показаха значително по-добра игра и съвсем логично стигнаха до пълен обрат. Сами Алагуи изравни след час игра,а в 78-ата минута Рони даде преднина на своите.

Домакините от Нюрнберг се хвърлиха във финален щурм, който даде резултат минута преди края. Хироши Кийотаке сложи точка на спора, оформяйки крайния резултат 2:2. Това бе второ равенство за Нюрнберг от началото на сезона, докато Херта вече има четири точки в актива си.

В последен мач от втория кръг на Бундеслигата, Борусия Дортмунд приема тима на Айнтрахт Брауншвайг.