Нюрнберг победи Енерги Котбус с 1:0 в мач от 22-рия кръг на германската Бундеслига. С успеха си момчетата на Ханс Мейер вече дишат във врата на гранда Байерн Мюнхен, който е само на точка пред тях в класирането.

На „Франкенщадион” единственото попадение за Нюрнберг реализира защитникът Мишел Бюшамп в 74-та минута. Срещата бе доста нервна за гостите, които завършиха с човек по-малко, след като Зибиг получи два жълти картона само за четири минути между 67-та и 71-та.

В другия мач от Бундеслигата днес Бохум постигна важна победа като гост на Арминия Билефелд с 3:1. Теофанис Гекас откри още в 3-та минута, и отново той направи 0:2 седем по-късно.

Домакините успяха да върнат едно попадение в 25-та минута, но през второто полувреме Кристоф Дабровски подпечата победата на Бохум. Благодарение на спечеления мач, тимът от Вестфалия излезе на точка над зоната на изпадащите и се изравни със съперника си Арминия. И двата отбора имат по 23 точки.

Лидер в Бундеслигата продължава да е Шалке с 49 точки, пред Щутгарт с 44, Вердер с 42 и Байерн Мюнхен с 37.