Звездата на Борусия (Дортмунд) Карим Адейеми демонстрира невероятна форма, като отбеляза хеттрик за младежкия отбор на Германия до 21 години при убедителната победа с 10:1 над Естония като гост. Германците доминираха напълно, като до полувремето вече водеха с 5:0, а през втората част добавиха още пет попадения.

Наред с Адейеми, два гола вкара Ник Волтемаде от Щутгарт, докато Николо Трезолди, Ерик Мартел и Макс Розенфелдер също се разписаха по веднъж, допълвайки резултата в тази убедителна победа.

В друга среща от група D на европейските младежки квалификации, Косово победи Израел с 1:0 като гост, благодарение на гола на Милот Авдили още в 10-ата минута. С този успех косоварите се изравниха по точки с България, като и двата тима имат по 12 точки, но България има по-добри допълнителни показатели. Въпреки това, след загубата с 1:3 от Полша, "лъвчетата" сложиха край на надеждите си за класиране в топ 2 два кръга преди края.