Българският национал Тодор Неделев продължава да не намира място в състава на Майнц, поради което изигра нов мач за резервния отбор на своя клуб.

Майнц II играе в Трета лига на немския футбол, а Неделев и съотборниците му имаха тежка неделя, след като в мач от 9-ия кръг загубиха с 0:3 от тима на Ерфурт. Неделев бе титуляр и изигра 90 минути при поражението.

Резултатът определено бе изненадващ, след като до този момент Майнц II не бе записвал загуба. В Ерфурт обаче ситуацията бе коренно различна, въпреки че интригата се запази до последните минути на двубоя.

Ерфурт откриха в 61-ата минута, а крехкият им аванс се запази до 89-ата минута, когато падна втори гол. Минута по-късно пък бе оформено и крайното 3:0.

В класирането Майнц II е на 4-о място с 16 точки, а Ерфурт е 12-и с 10.