Отборът на Вердер Бремен успя да запише първа шампионатна победа в Бундеслигата от третия опит. В третия кръг „бременските музиканти” взеха пълния комплект от точки в истинска голова престрелка с Аугсбург – 3:2. Два гола за победителите вкара японският нападател Юя Осако.

Азиатецът откри резултата след само 6 минути игра на „Везерщадион”. Той получи пас зад защитата на съперника и пробяга почти половината терен, за да реализира хладнокръвно в долния ляв ъгъл – 1:0.

След още 6 обаче Аугсбург отвърна подобаващо. Щефан Лихтщайнер центрира по брилянтен начин отдясно, а Рубен Варгас скочи съвсем сам за високата топка и с изстрел от около 7-8 метра не остави шансове за вратаря – 1:1.

Вердер излезе още веднъж напред в резултата в 21-ата минута. Нури Шахин с красив висок пас матира защитата на съперника и остави Джош Сарджънт сам срещу вратаря. Американецът технично овладя, а с второто докосване прехвърли вратаря, след което дотича и вкара топката на празна врата – 2:1.

Единадесет минути преди края на първата част Аугсбург остана с 10 души, след като ветеранът Лихтщайнер беше отстранен от игра за втори жълт картон. Макар и с човек по-малко гостите успяха да изравнят резултата само секунди след началото на второто полувреме. Флориан Нидерлехнер получи топката отдясно при контраатака и се изстреля напред. Той нахлу в пеналта и с успореден пас намери Варгас, който не сбърка – 2:2.

Осако обаче още не беше казал последната си дума. В 67-ата минута Фрийдл намери Осако с красиво центриране отляво, а тъй като японецът нахлу от втора линия, завърши атаката с гръмотевичен изстрел от въздуха, влетял точно под гредата.

Във временното класиране Вердер изскочи на 13-о място с първите си 3 точки за кампанията. Аугсбург остава 16-и със само 1 на сметката си.