Отборът на Зандхаузен започна с победа новия сезон във Втора Бундеслига. В събота тимът на треньора Алойс Шварц надви с 2:1 гостуващия Арминия Билефелд.

Домакините откриха резултата още в 11-ата минута, когато Давид Кинсомби се разписа след подаване на Яник Бахман.

Gulliver/GettyImages
48 снимки

Въпреки че гостите бяха останали с човек по-малко в самото начало на втората част, когато Силван Силдер беше изгонен за два жълти картона, Арминия успя да изравни резултата в 59-ата минута чрез Масая Окугава след асистенция на Фабиан Клос.

Само четири минути по-късно обаче Зандхаузен стигна до победния гол, когато отново беше точен Кинсамоби след извеждащо подаване от страна на Ерик Зенга.

В следващия кръг Зандхаузен гостува на Дармщадт, докато за Арминия, който изпадна от Първа Бундеслига миналия сезон, предстои домакинство на Ян Регенсбург.