ЦСКА 1948 затвърди доброто си представяне в последно време с победа с 3:1 като гост над Хебър Пазарджик. Двубоят беше от 19-ия кръг на efbet Лига. Точни за успеха на "червените", които за втори път вкарват три гола далеч от Бистрица в рамките на седмица, бяха Георги Русев (19), Ивайло Чочев (53) и Педриньо (69). За "зелените" се разписа Георги Николов (78).

Гостите играха през по-голяма част от второто полувреме с човек по-малко, след като Генадий Ганев беше изгонен с директен червен картон в 56-ата минута.

С успеха ЦСКА 1948 събра 32 точки и заема пето място във временното класиране. Хебър е 11-и с 20 точки, след като записа четвърта загуба в последните си пет мача.

startphoto.bg
90 снимки

Първата по-интересна ситуация в срещата беше в 7-ата минута. Тогава Георги Русев получи извеждащ пас, но беше спрян със страхотен шпагат от Лазар Марин. При последвалия корнер за гостите Русев центрира остро в наказателното поле, където Елитон опита удар с глава, който Матвей Игонен отрази. Пет минути след това Олексей Збун центрира от корнер, а Стефан Цонков надскочи защитник на столичани и отправи удар с глава, а само намесата на Елитон спаси гостите от гол във вратата им.

ЦСКА 1948 излезе напред в резултата в 19-ата минута. Тогава Педриньо със страхотно центриране отляво намери навлизащия в наказателното поле Георги Русев. Националът беше оставен непокрит в наказателното поле и с глава не остави шансове на Игонен за 0:1.

В 26-ата минута самостоятелен пробив на Георги Русев завърши с удар, който не затрудни естонския вратар на Хебър. Десетина минути по-късно Роберт Мазан центрира на далечната греда, където Генадий Ганев прояви колебания при излизането си и Олексей Збун нанесе удар с глава, но над вратата.

В 42-ата минута пред гостите се откри добра възможност за втори гол. Атанас Кабов сбърка в центъра, което позволи на Емил Ценов да пусне пас към Антонио Вутов отдясно в наказателното поле. Нападателят върна към Ивайло Чочев, който от около 11-12 метра отправи удар в близкия ъгъл, но Игонен успя да спаси. Две минути след това Елитон не успя да изчисти центриране отдясно. Топката се озова в Мазан в наказателното поле. Словакът опита силен шут, който Чочев успя да блокира.

В продължението на първото полувреме Русев направи огромен пропуск. Крилото получи страхотен пас от дълбочина от Неделко Пишчевич. Националът се озова сам срещу вратаря, успя да го преодолее, но ударът му премина покрай вратата.

ЦСКА 1948 нанесе своя втори удар в 53-ата минута. Русев центрира от корнер, а Елитон на далечната греда свали топката за Чочев, който с глава отблизо нямаше как да сбърка за 0:2.

В 54-ата минута Збун получи извеждащ пас, който го остави сам срещу вратаря. Генадий Ганев опита да пресрещне украинеца и в опита си да изчисти топката повали своя съперник. Първоначално Георги Давидов даде сигнал играта да продължи. След намесата на ВАР съдията изгледа ситуацията и показа червен картон на вратаря на гостите. Даниел Наумов застана под рамката на вратата, като замени Антонио Вутов. От последвалия пряк свободен удар Роберт Мазан шутира по земя, но Наумов се справи.

В 69-ата минута ЦСКА 1948 реши всичко в мача. Чочев изненада защитата на Хебър със страхотен извеждащ пас към Педриньо. Бразилецът се озова сам срещу Игонен и със силен шут не му остави шансове за 0:3.

В 78-ата минута Хебър намали изоставането си. Домакините проведоха многоходова атака, при която Стилиян Тисовски подаде към Георги Николов на границата на наказателното поле и нападателят с удар в десния ъгъл вкара за 1:3.

В 84-ата минута силен шут на Марсел Канади от далечна дистанция профуча опасно над вратата на Наумов. Три минути след това вратарят на гостите на два пъти отрази удари на Николов. Нападателят засече центриране на далечната греда, което беше отразено от Наумов. Топката се върна в голмайстора на "зелените", който отправи нов удар, но отново стражът беше на висота.

Хебър - ЦСКА 1948 1:3

0:1 Георги Русев (19)

0:2 Ивайло Чочев (53)

0:3 Педриньо (69)

1:3 Георги Николов (78)

Хебър: 32. Матвей Игонен, 13. Архан Исуф, 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин, 27. Роберт Мазан, 7. Георги Вълчев /к/ (79 - 44. Божидар Пенчев), 8. Карлос Охене, 84. Стилиян Тисовски (88 - 3. Богомил Божуркин), 14. Олексий Збун (68 - 21. Марсел Канади), 11. Атанас Кабов, 9. Георги Николов

Резерви: 1. Петър Дебърлиев, 88. Мартин Янков, 3. Богомил Божуркин, 44. Божидар Пенчев, 43. Жоао Сеско, 21. Марсел Канади, 23. Сашо Лебанов

Треньор: Любослав Пенев

ЦСКА 1948: 33. Генадий Ганев, 5. Елитон, 6. Стив Фуртадо, 8. Педриньо, 10. Георги Русев (90 - 17. Никола Илиев), 15. Симеон Василев (79 - 30. Михаел Цонев), 18. Ивайло Чочев /к/, 20. Антонио Вутов (60 - 29. Даниел Наумов), 21. Емил Ценов (90 - 31. Том Рапнуи), 23. Емил Виячки, 28. Неделко Пишчевич (79 - 11. Бирсент Карагарен)

Резерви: 29. Даниел Наумов, 11. Бирсент Карагарен, 7. Талис, 17. Никола Илиев, 30. Михаил Цонев, 31. Том Рапнуи, 39. Парвиз Умарбаев, 91. Райън Бидунга, 92. Пиер Нгинда

Треньор: Николай Панайотов

Съдия: Георги Давидов

Ж.к.: Георги Вълчев (Хебър); Симеон Василев, Стив Фуртадо, Георги Русев (ЦСКА 1948)

Ч.к: Генадий Ганев (ЦСКА 1948)

Стадион: "Георги Бенковски", Пазарджик