Волфсбург достигна до 1/4-финалите в турнира за Купата на Германия след успех с 1:0 над намиращия се в криза Шалке 04.

Gulliver/GettyImages
29 снимки

„Вълците“ стигнаха трудно до успеха. След равностойни първи минути се стигна до 38-ата минута, когато Ксавер Шлагер бе съборен в наказателното поле на гостите и главният съдия Феликс Цвайер посочи бялата точка. Реферът разгледа ситуацията с ВАР, след което затвърди решението си.

Зад топката застана Воут Вергхорст, който стреля в левия ъгъл, но Ралф Фарман спаси, след което нападателят бе най-съобразителен и довкара топката в мрежата.

Шалке имаше отлична възможност да изравни в последната минута на първата част, но пропуск направи Матю Хопе.

През втората част гостите бяха по-активният отбор, но пропуски на Марк Ут и Марко лишиха тима от нещо повече. По този начин Волфсбург се добра до четвъртфиналите за Купата на Германия.