В двубой от 3-ия кръг на Втора Бундеслига Падерборн се разправи с Вердер Бремен и записа успех с 4:1 като гост. Българинът Илия Груев остана на резервната скамейка на "бременските музиканти".

Феликс Палет откри резултата за успеха на Падерборн в 9-ата минута, след като засече центриране отляво и с глава наказа вратаря на домакините. В 17-ата минута отново Палет се разписа и удвои преднината на гостуващия тим.

В 36-ата минута преднината на Падерборн стана класическа, след като Свен Михел елиминира съпротивата на вратаря и се разписа.

През втората част двата тима си вкараха по веднъж. Първо в 52-ата минута Никлас Шмид се разписа за 1:3, но гостите реагираха светкавично и с попадение на капитана Шаленберг, който се разписа с глава и оформи крайния резултат.

В класирането Падерборн е на 5-ата позиция с актив от 5 точки, а Вердер е на 11-ото място с 4.