Отборът на Вердер Бремен продължава да бъде без загуба от началото на календарната година, след като надделя с 2:1 над гостуващия Динамо Дрeзден в двубой от 25-ия кръг на германската Втора Бундеслига.

Gulliver/GettyImages
53 снимки

Гостите от Дрезден сащисаха домакините още във втората минута, когато Тим Нипинг центрира от корнер в наказателното поле, където Рансфорд Конигсдорфър засече с глава за 0:1.

Вердер обаче изравни в 16-ата минута, когато Никлас Фюлкриг завърши с гол отлична двойна комбинация с Марвин Дъкшв наказателното поле за 1:1.

Пълният обрат стана факт в 44-ата минута, когато отново Фюлкриг бе точен, след като засече с глава центриране на Кристиан Грос.

Българинът Илия Груев-младши се появи в игра за Вердер в 81-ата минута на мястото на контузения Никлас Шмидт.

С този успех „бременските музиканти“ излязоха начело в класирането с 48 точки, след като вече в 10 поредни срещи нямат загуба. В тях те а записали цели 9 победи едва едно равенство. Динамо пък остава на 16-ата позиция, даваща право за плейоф за оцеляване във Втора Бундеслига, с 26 точки, с две по-малко от 15-ия Ханза Рощок.