Четирикратният шампион Вердер Бремен се завърна в Първа Бундеслига. "Зелено-белите" победиха с 2:0 у дома Регенсбург в среща от 34-ия кръг на шампионата във втора дивизия.

В 90-ата минута българският халф Илия Груев влезе като резерва в състава на Вердер, заменяйки Кристиан Грос.

Никлас Фулкруг се разписа още в десетата минута, а Марвин Дукш оформи крайния резултат шест минути след началото на второто полувреме на "Везерщадион".

Отборът от Бремен завърши на второ място във втора дивизия с актив от 63 точки и се завръща във Първа Бундеслига един сезон след изпадането си.

"Има изключително голяма емоция. Много сме горди да направим последната крачка днес", заяви един от ръководителите на Вердер - Клеменс Фриц.

В германския елит се завърна и Шалке 04, който спечели първото място в класирането с 65 точки. "Сините" от Гелзенкирхен се наложиха с 2:1 при гостуването си срещу Нюрнберг.

Хамбургер ШФ остана на третата позиция в крайното класиране във Втора Бундеслига и ще играе бараж срещу Херта Берлин.