Отборите на Вердер Бремен и РБ Лайпциг завършиха 1:1 в мач от 16-ия кръг на Бундеслигата, който беше последен и за двата отбора за тази година.

Още в първата минута на мача Лайпциг имаше чудесна възможност да открие резултата, но ударът на Кастело Лукеба срещна десния стълб на вратата.

В 41-вата минута на мача Юсуф Поулсен от тима на гостите вкара гол с удар с глава, но попадението не бе зачетено, тъй като футболистът бе в положение на засада, преди да играе с топката.

В началото на втората част Лоис Опенда все пак вкара за РБ Лайпциг, след като показа голяма непримиримост, като на два пъти ударите му биваха спирани от вратаря Михаел Цетерер, но той бе точен при поредната добавка.

В 75-ата  минута Джъстин Нджинма показа завиден контрол на топката в наказателното поле, а след това изравни с прецизен удар в долния ляв ъгъл на вратата.

Отборът от Лайпциг остана на трето място в класирането, но може да бъде изпреварен от Щутгарт, докато Вердер се изкачи с една позиция и вече е 13-и.