Хофенхайм победи с 2:1 като гост Вердер Бремен и записа втори пореден успех в Бундеслигата. Срещата беше от 26-ия кръг на германското първенство. Българският национал Илия Груев остана неизползвана резерва за "бременските музиканти".

Gulliver/GettyImages
15 снимки

През първото полувреме голове на "Везерщадион" не паднаха. Пет минути след почивката Анхелиньо проби отляво и центрира в наказателното поле, където Андрей Крамарич с глава даде аванс на зинсхаймци.

Само две минути по-късно гостите вкараха втори гол. Павел Кадерабек намери Кристоф Баумгартнер, който от близка дистанция вкара за 0:2.

Вердер се върна в мача в 76-ата минута. Тогава защитникът Амос Пийпер засече с глава подаване на Митчел Вайзер и вкара за 1:2. До края на двубоя Максимилиан Филип пропусна две отлични възможности за домакините.

С успеха Хофенхайм събра 25 точки и се измъкна от зоната на изпадащите. Вердер е с 31 точки на 11-о място.