Кьолн спечели последния си двубой преди преди зимната пауза с минималното 1:0 в мач от 17-ия кръг на Бундеслигата. Единственото попадение бе дело на Антони Модест в самия край на срещата.

Футболистите на Щефан Баумгарт вкара топката във вратата на гостите още в 3-ата минута чрез Модест, но попадението бе отменено поради засада. Същото нещо се случи и в 9-ата минута, когато “козлите” достигнаха до ново попадение заради настоятелната си игра в наказателното поле, но отново се оказа, че Модест е бил в засада.

През второто полувреме отново домакините държаха инициативата в мача, а с пропуски се отличиха отново нападателя, както и Йонас Хектор.

Единственото попадение в двубоя падна две минути преди края на редовното време, когато топката бе открадната в средата на терена, Кингсли Шнайдер центрира от дясното крило, а от третият опит Антони Модест отбеляза редовно попадение за своя тим, което в крайна сметка се оказа и победно.

Победата за домакините значи осмо място в класирането с 25 точки, за Щутгарт ще “зимува” в зоната на изпадащите със 17.