Тимът на Унион Берлин надигра с минималното 1:0 като гост нискоразредния Ферл и се класира за ¼-финалите на турнира за Купата на Германия. Единственото попадение отбеляза Роберт Андрих пет минути преди края на срещата.

През целия двубой гостите от Берлин търсеха победата и бяха по-добрият отбор на терена, но стигнаха до заветното попадение чак в 85-ата минута. След дълго подаване към наказателното поле на домакините топката бе изчистена. Тя обаче попадна в краката на Роберт Андрих, който успя да се измъкне от шпагата на Рон Шаленберг и стреля силно в горния ляв ъгъл на вратаря Робин Брусеке.

БГНЕС
29 снимки

За фазата на 1/4-финалите се класираха още тимовете на Айнтрахт Франкфурт, Фортуна Дюселдорф, Вердер Бремен, Шалке 04 и Байер Леверкузен.

Тази вечер са последните два двубоя от 1/8-финалите, като Байерн Мюнхен посреща Хофенхайм, докато Заарбрюкен е домакин на Карлсруе.