Унион Берлин даде заявка, че ще бъде сериозен претендент за челните места в Бундеслигата през този сезон, след като постигна домакинска победа с 2:1 над носителя на купата на Германия РБ Лайпциг.

Столичани изковаха втория си успех от началото на сезона през първото полувреме, когато в рамките на шест минути реализираха два гола.

Gulliver/GettyImages
22 снимки

Джордан Сибачю даде преднина на домакините в 32-рата минута след асистенция на Шералдо Бекер. Шест минути след това двамата размениха ролите си, което доведе до втори гол във вратата на гостите от Лайпциг.

През второто полувреме "биковете" показаха напълно различно лице и пренесоха играта изцяло в половината на съперника си. Въпреки това обаче РБ Лайпциг стигна само до почетен гол, който бе дело на унгарския бранител Вили Орбан в 83-тата минута.

С победата Унион събра 7 точки, колкото има и лидерът Борусия Мьонхенгладбах. РБ Лайпциг пък остава без победа от началото на сезона. "Биковете" имат само 2 точки, с които заемат 12-о място.