Унион Берлин се завърна на победния път в Бундеслигата. „Железните” надвиха с 1:0 у дома Кьолн в първи мач от 28-ия кръг. Единственото попадение в мача вкара Тайуо Аиуоний в 49-ата минута.

Берлинчани, които бяха в серия от три срещи без успех, събраха 41 точки и излязоха на 7-о място във временното класиране. „Козлите” са с точка по-малко.

Gulliver/GettyImages
17 снимки

Първата добра възможност в мача се откри пред Марк Ут. Нападателят стреля с глава в 22-ата минута, но покрай вратата.

В 35-ата минута Рани Кедира овладя в наказателното поле и отправи коварен удар, който мина вдясно от вратата. Четири минути по-късно вратарят на „железните” трябваше да се намесва след удар на Йонас Хектор. Защитникът отправи удар, след като топката беше избита от защитник, но Фредерик Рьонов се справи.

В 49-ата минута Унион поведе. Защитата на гостите сбърка, което позволи на Тайуо Аиуоний да се озове на стрелкова позиция и националът на Нигерия не сбърка.