Щутгарт надви Вердер Бремен с 2:0 като домакин в мач от 13-ия кръг в първенството на Германия, постигайки трети пореден успех. Щутгарт остава на трета позиция във временното класиране в Бундеслигата с 30 точки, а Вердер Бремен е 13-и в подреждането с 11 точки, като вече четири срещи няма победа в шампионата.

Gulliver/GettyImages
22 снимки

27-годишният нападател на домакините Дениз Юндав се разписа за 1:0 в 17-ата минута, а футболистите на Щутгарт не само задържаха аванса си до почивката, но имаха шансове и за още попадения.

Гол на Серу Гираси в 21-ата минута не бе зачетен заради засада и пак той пропусна да увеличи аванса на домакините в 40-ата минута.

Гираси обаче не сгреши в 75-ата минута, когато бе точен при отсъдената за Щутгарт дузпа и оформи крайното 2:0.