Тотнъм проявява интерес към халфа на Байерн Мюнхен Жоао Палиня, пише Кристиан Фалк от "Билд". "Шпорите" искат да се подсилят с португалския национал, като в последните дни са влезли в контакт с негови представители. 

Палиня няма бъдеще при баварците, след като беше привлечен от Фулъм през миналото лято, но така и не успя да се наложи в отбора и не попада в сметките на Венсан Компани. Германският шампион иска да го продаде и да си върне част от вложените 48 млн. паунда в него. На "Алианц Арена" са склонни да го пуснат за сума около 26 млн. паунда. 

Самият футболист доскоро държеше, че иска да остане и да опита да се наложи в отбора, но в в последно време е променил решението си и вече е склонен към завръщане в Лондон. 

Интерес към Палиня имаше и Арсенал, но "топчиите" не успяха да постигнат договорка за привличането му.