РБ Лайпциг и Майнц 05 завършиха наравно 0:0 в мач от 27-ия кръг на Бундеслигата. "Биковете" имаха пълно превъзходство по време на срещата на "Ред Бул Арена", но така и не успяха да стигнат до гол.

Домакините събраха 50 точки и изпревариха Борусия Дортмунд на четвъртото място във временното класиране. И двата тима са с по 50 точки, но отборът на Марко Розе е с по-добри показатели.

Вратарят на Майнц Робин Центнер направи невероятен мач и се отличи с 10 спасявания. В 10-ата минута на мача ВАР отмени дузпа в полза на Лайпциг за игра с ръка. В продължението на първата част гол на Лоис Опенда беше отменен заради засада.

През втората част с пропуски се отличиха Опенда, Кевин Кампл и Квасер Шлагер. В края на срещата Леандро Барейро пък можеше да донесе успеха на гостите.

Майнц остава 16-и във временното класиране с 20 точки.

В другите мачове от днес Фрайбург победи Борусия Мьонхенгладбах с 3:0 като гост, Волфсбург се наложи с 2:0 над Вердер в Бремен, а Айнтрахт и Унион завършиха 0:0.