Щутгарт победи с 2:1 Айнтрахт Франкфурт като гост в мач от 12-ия кръг на Бундеслигата.

Още в първата минута гостите поведоха. Енцо Мийо намери Дениз Ундав, който от вътрешността на наказателното поле прати топката в мрежата.

Автогол възстанови равенството. В 26-ата минута Валдемар Антон опита да изчисти центриране, но вместо това прати топката под напречната греда и в собствената си вратра.

В продълженията на първото полувреме Дениз Ундав за втори път се разписа. Първоначално голът му беше отменен заради засада, но след преглед с ВАР, той бе признат и така Щутгарт отново поведе.

В 54-ата минута Крис Фюрих имаше добра възможност, но стреля неточно, след като засече центриране.

Десет минути след това Фарес Шаиби стреля от границата на наказателното поле, но ударът му мина встрани от левия страничен стълб.

В 83-ата минута Серу Гираси пропиля добра възможност за Щутгарт. Той шутира от вътрешността на наказателното поле, но на сантиметри от целта.