Щутгарт записа трета поредна победа в Бундеслигата, след като се наложи с 3:1 над Майнц у дома. Двубоят беше от 21-ия кръг на първенството. Точни за успеха на швабите бяха Максимиалиан Мителщет, Джейми Левелинг и Дениз Ундав. За гостите се разписа Людовик Ажорк.

С успеха възпитаниците на Зебастиан Хьонес събраха 43 точки, като заемат трето място във временното класиране. Майнц е предпоследен с 12 точки.

Домакините нанесоха двоен удар в продължението на първата част. Първо Максимилиан Мителщед засече подаване на Джейми Левелинг и откри резултата. Малко след това самият Левелинг се разписа след хубав пробив.

В 73-ата минута Дениз Ундав вкара трети гол. Нападателят се разписа със страхотен удар от средна дистанция.

Три минути след това Людовик Ажорк оформи крайния резултат.